Videowall Çözümleri Nedir?

Videowall Çözümleri Nedir?

Kioskların kullanıcılara yardım etmek, işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak gibi işlevleri dışında bir de tanıtım işlevleri vardır. Bir firmanın tanıtımını yapan dev ekranlar veya içinden afiş şeklinde ya da dijital olarak tanıtım yapan ekranlar da birer kiosktur. Videowall şeklinde adlandırılan kiosk sistemlerinin görevi de tanıtım yapmaktır. Kısaca Bir tanıtım sistemidir. Alışveriş merkezlerinde veya dışarda bulunan restaurantların menülerinin ekranlardan müşteri ile buluşması bir videowall kiosktur. Hem müşterilerin ilgisini çekerek satış yapmak hem de akılda kalıcı şekilde düzenlenmiş ekran içerikleri ile tanıtım yaparak restaurant veya bunu kullanan firmalar için oldukça faydalı bir tanıtım sistemidir. Bu sistemin dijital ekranlardan farkı daha çok dikkat çekmesi, konuyla ilgili videoların oynatılabilmesi ve birçok resim içermesi gibi albenisi fazla olan özelliklerin bulunmasıdır.

Videowall ekranları sayesinde büyük ekranlarda çok daha etkileyici reklamlar yapılabilmektedir.

Videowall sistemleri Firmanın prestiji ve tanıtımı için oldukça etkili bir yöntem halini almıştır. Videowall sistemler tek bir merkezden yönetildiği için herhangi bir yeni tanıtım, indirim olduğunda ekranların içeriği yenilenmektedir. Bu özelliği sayesinde de oluşan kampanyaların üzerine istenilen dikkat kolaylıkla çekilebilmektedir. Videowall sistemleri firmanın durumuna göre istenilen zamanda kendini güncelleme gibi bir özelliğe sahip olduğu için anında müşteri kitlesine yönelik hale gelerek dikkat çekmeyi başarabilmektedir. İçinden afiş geçen ekranlardan çok daha hızçı değişme özelliği sayesinde hem anında tanıtım yapılmaktadır hem de çok daha az maliyete neden olmaktadır.

Videowall çözümleri sadece restaurant, fast food gibi yerlerde değil giyim mağazalarında da etkili bir biçimde kullanılan sistemlerdir.

Giyim mağazaları da reklam videolarını videowall sistemlerş sayesinde ekranlarda oynatarak hedef kitleye anında ulaşabilmektedir. İndirim dönemlerinde de güncellenme özelliği olan videowall kioskları indirim ile ilgili yeni tanıtımları anında oynatmaya başlayarak hem fazla satış yapılmasına hem de markanın kaliteli bir tanıtım yapabilmesine oldukça katkı sağlamaktadır. Videowall sistemleri günümüzde giyim, yemek, kozmetik gibi daha birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Bu da hem müşterinin hem de firmanın isteğini karşılamaya yetmektedir.Her iki taraf açısından da faydalı bir sistem halini almış bulunmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Aleyna cevap

    Etkileyici reklamlar için çok faydalı bir çözüm olmuş teşekkürler

    Temmuz 6, 2019 , 10:20 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir