Totem Kiosk Nedir?

totem kiosk

Totem Kiosk Nedir?

Totem kiosk sistemleri diğer kiosk sistemlerinde olduğu gibi dokunmatik ekrana sahip bir kiosk sistemidir. Tanıtım yapma, bilgi verme, yönlendirme ve reklam yapma amacıyla üretilen oldukça gelişmiş olan kiosk sistemleridir. Totem kiosk sistemlerinin yönetilmesi kolaydır. Uzaktan içerikleri yönetmek oldukça basittir. İhtiyaca uygun reklamların verilmesi, işletmelere uygun tanıtımların yapılması, haberlerin verilmesi gibi birçok bilginin görülebilmesi için sistemde bulunan menüler sayesinde kullanıcıları istedikleri sekmeye yönlendirmek mümkündür.

Kiosk totemlerin kullanım alanları değişim göstermektedir.

Totem kioskları Reklamcılık ve bilgi ekranı alanlarında kullanılmaktadırlar. Reklamcılık için kullanılan kiosklar işletmeleri tanıtım videoları, görsel reklamlar sayesinde oldukça öne atarak tercih edilen işletme haline getirmektedir. Bilgi ekranı alanında kullanılan totem kiosk tümüyle dokunmatik ekranda çalışmaktadır. Ve ekranda bulunan birçok buton veya sekmeler sayesinde kullanıcının istediği bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Her gün ve her saatte kullanıma açık olan totem kioskları istenilen bilgiye ulaşmanın en doğru ve en güvenli yoludur.

Totem kioskları 0 ile -40 derece arasında işletim sıcaklığına sahiptir.

Çözünürlüğü oldukça iyi ve parlaklığı da yeterli düzeydedir. Ses özelliği MP3 ile desteklenmektedir. İçinde resim özelliği de bulunmaktadır. Totem kioskları özellikle işletmeler açısından karlı bir sistemdir. Reklam amacı ağır basan bu sistemler sayesinde kullanıcılar reklamı yapılan işletmeyeq odaklanırlar. Bu da işletme açısından oldukça faydalı bir durumdur. Reklamın yanı sıra bilgi verme hizmetine sahip olan kiosklar kullanıcıların küçük bir bilgi için bile beklemesine engel olmaktadır. Her kiosk sistemi gibi totem kiosk sistemlerinin amacı da kullanıcı memnuniyetini en öne çıkarmak, zamandan tasarruf, iş yükünü azaltma gibi amaçlara sahiptir. Totem kiosk sistemleri ile birlikte kullanan kişiler veya işletmeler artık kolaylıkla reklam yaparak adını duyuracaklar ve istedikleri bilgiye rahat bir biçimde ulaşabilmektedirler. Kiosk sistemleri genel anlamfa ortalama aynı amaca hizmet eden kiosk sistemleridir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir