Smart Kiosk Nedir?

Smart Kiosk Nedir

Smart Kiosk Nedir?

Kiosk sistemleri şık görünümlü dokunmatik ekranları olan bilgi verme ve hizmet verme amaçlı kurulan sistemlerdir.

Kullanıcıların kendi kendilerine işlem yapmasını sağlayan ekranlar sayesinde kullanıcılar kendi işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedirler.

Bu smart kiosk sistemleri ilgili kurum ve kuruluşlardaki iş yükünü azaltarak hem kullanıcıların işlerini kolaylaştırmasını sağlar hem de zamandan tasarruf sağlar.


Kiosk sistemleri görüntü itibarı ile oldukça şık görünümlü dokunmatik ekranlı, sağlam, kullanışlı, bulunduğu ortama uyumlu cihazlardır.


Teknik yönden bakıldığında altyapısı bilgisayar altyapısı ile aynıdır.

Ve kiosk yani kabin şeklinde görünüme sahip sistemlerdir. Bu cihazlar amaçlarına göre ve fonksiyonlarına göre birçok farklı modele ait olabilmektedirler.

Smart kiosk sistemleri hizmet ve bilgi verme amacıyla kullanıldığından kullanıcıların istenilen bilgiye internet aracılığı ile ulaşmalarını sağlamaktadır. Birçok kurumda bulunan kiosklar birçok amaca hizmet etmektedir.

Bu hizmetlere örnek verecek olursak; fatura ödeme, rezervasyon, randevu alma, başvuru yapma örnekleri smart kioskların sunduğu hizmetlerden bazılarıdır. Kiosk sistemleri bulundukları yere göre de değişim göstermektedir.

İç mekan veya dış mekan olarak farklı türlerde kiosklar bulunmaktadır. Zorlu şartlar altında bulunan kiosk cihazları yere göre dayanıklılık oranı fazla bir biçimde üretilmektedir.

Neticede hepsi aynı amaca hizmet etmektedir. Kiosk sistemleri konforlu yaşam, zaman tasarrufu, iş yükünün orantılı dağıtılması gibi kullanıcılara birçok ayrıcalık tanımaktadır.

Kiosk sistemleri ile birlikte kullanıcılar beklemeden ve kendi istedikleri şekilde işlemlerini yapabilmektedirler.

Böylece ilgili kurumlarda çalışan kişiler işlemleri kiosk üzerinden olmayan sınırlı sayıdaki müşteri ile ilgilenerek oldukça kaliteli, verimli bir hizmet sunmaktadır.

Hızla ilerleyen teknoloji, hızlanan yaşam gibi birçok koşturmacanın arasında kiosk sistemleri insanlar için büyük bir kurtarıcı hizmet haline gelmiştir.

Teknoloji uyumlu smart kiosklarla birlikte teknoloji ile uyumlu bir şekilde hizmet sunulmaya devam etmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir