Saydam LCD ekran kioskları

saydam lcd kioskları

Saydam LCD ekran kioskları

Kiosklar artık her haliyle hayatımıza girerek hayatımızı kolaylaştırmaya başlamıştır. Özellikle “Saydam LCD Ekran Kiosku” hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Saydam ekran kioskları görüntüsü ile şıklık sunan kiosklardandır. Şeffaf ekranlı camın arkasında bir kutu içinde yer alan ürünler, cam üzerinde oynayan videolar ile daha dikkat çekici hale gelir. Oldukça etkileyici bir sunum sağladığı için yapılmak istenen reklam bu ekranlar sayesinde daha etkili bir yolla çevreye ulaşmış olacaktır. Saydam ekran kiosklarındaki asıl amaç reklam yapmak ve üzerinde durulan konuyu çevreye aktarmaktır. Saydam ekran kiosklarındaki reklamlar özellikle firmaların kampanya dönemlerinde artış göstermektedir. Saydam ekranlarda yayınlanan reklamlar çevreye ulaşarak dikkatlerini başarıyla çekeceği için ürün tanıtımlarını kolaylaştıran bir kiosk türüdür. Yine reklam amacıyla yapılan diğer bir saydam ekran uygulaması da mağazaların raflarında ve vitrinlerde satılan ürüne daha iyi bir görsellik katmak, müşterilerin dikkatini çekmek için tanıtım mesajı veren reklamlardır.

Saydam ekranlar mekânın büyüklüğüne göre çeşitli boyutlarda olabilir.

Saydam ekranlar reklam amacının yanı sıra da bilgi verme amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin; havaalanlarında her uçağın bulunduğu kapının üstünde ve havaalanının bekleme bölümünde uçuş saatlerini, uçakların bulunduğu kapı numaralarını ve uçuş yerlerinin yazdığı saydam ekranlar bulunmaktadır. Bu ekranlar sayesinde havaalanında uçuşları olan kişiler kolaylıkla saydam ekran yönlendirmeleri sayesinde istedikleri bilgilere ulaşabilirler.

Saydam ekran kioskları bazı toplu taşıma araçları içinde de bulunabilmektedirler.

Metrolarda metrobüslerde bulunan saydam ekranlarda hem gidilen durak isimleri olabildiği gibi video ile tanıtımlar, reklamlar da bulunmaktadır. Saydam LCD ekran kioskları hayatımızın neredeyse her yerinde hem bize yol gösteren hem de birçok ürün hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan araçlar halini almıştır. Saydam ekranlar ile birlikte reklam yapan firmalar hızlıca kendi markalarını duyurmuş olacaklar. Ve bu firmalar reklamlar sayesinde maddi olarak da oldukça kazanç sağlayacaklardır. Saydam ekran kioskları hem tüketiciye hem de üreticiye fayda sağlamış olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Beril cevap

    Sayenizde Saydam LCD ekran kiosklarının ne olduğunu biliyorum. Teşekkür ederim.

    Kasım 13, 2017 , 8:41 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir