Özel Model Kiosklar – Corian

Fabrika ve Üretim Kioskları

Özel Model Kiosklar – Corian

Kiosklar birçok farklı şekilde ve tasarımda üretilebilirler. Özellikle topluma açık alandaki çoğu kioskun nasıl yapıldığı,neyden yapıldığı büyük önem taşımaktadır. Özel model kiosklar “Corian” adı verilen maddeden yapılmaktadır. Corian doğal minerallerden oluşan gözeneksiz,homojen bir yüzey malzemesidir. Özellikle yüzey ve tezgah yapımında kullanılmaktadır. Bunun sebebi de dayanıklı olmasıdır. Test edilmiş olan bu madde en çok tercih edilen yüzey malzemesidir.

 

Özel model Kiosklar da corian maddesinden yapılmaktadır.

Dayanıklı oluşu kioska zarar gelmesini önlemektedir. Corian maddesi uzun ömürlü, hijyenik güzel görünüm ve dayanıklılık sağladığı için kiosklarda tercih edilmektedir. Corian maddesi örnek olarak büfe kiosklarının tezgahlarında, dış yapısında ya da diğer kiosklarda olan dokunmatik ekrana sahip bilgi verme, fatura ödeme, fiş verme amaçlı üretilen kiosklarda kullanılmaktadır. Böylece her gün binlerce kişinin kullandığı kiosklar dayanıklı ve hijyenik corian malzemesi barındırdığı için hiçbir problem olmadan çalışmaya devam ederler, kolaylıkla bozulmazlar ve kullanan kişilerin hijyen problemi yaşamamasını sağlarlar. Corian malzemeden yapılmış kiosklar görüntü itibari ile bulunduğu ortama da şıklık katar. Tamamiyle masif malzemeden yapılması nedeniyle bakteri üremesini engelleyen, sağlıklı bir ortam oluşturan corian kiosklar uluslararası testlerden geçmiştir ve corian maddesi hijyenikliği onaylanmış bir maddedir.

 

Corian maddesi içeren kioskların yerinden sökülmeden temizliği yapılabilabilmektedir.

Corian kiosklar güvenilirdir. Dayanıklı olması nedeniyle kırılma vee dağılma durumları yoktur, taşıması ve montajı da oldukça kolaydır. Bu sebeplerden dolayı güvenilirdir. Aynı zamanda corian kiosklar zarar görseler de eski hallerine döndürülebilirler. Corian kiosklar tamir edilirken yerinden sökülmeden onarılabilmektedirler. Corian maddesinin yarı saydam özelliği de vardır. Bu yarı saydam özellik ile birlikte yapılan corian kiosklar örneğin büyük bir hastane ya da şirket gibi resmi yerlerde veya otel lobilerinde bulunan corian kiosklar ortama uyum sağlar ve farklı renk gruplarına uygulanan bu saydamlık sayesinde ortama oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır. Corian maddesi sayesinde üretilen kiosklar kullanan herkese büyük bir hijyen sağlayarak hem toplum sağlığını tehdit eden mikroplara karşı güvenilirlik oluşturmaktadır, hem de dayanıklılığı sayesinde zarar görmeden ve aksamadan tüm işlemlerin kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Başak cevap

    Özel Model Kioskları sayesinde bende bilgi edindim. Teşekkür ederim.

    Kasım 13, 2017 , 8:51 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir