Kiosk Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Kiosk Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Kiosk Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Kioskların kullanım amacı kullanıcıya kaliteli ve kesintisiz hizmet sağlamaktır. Bu yüzden kiosk alırken firmaların dikkat etmesi gereken birçok kriter bulunmaktadır. Kiosk cihazlarının ilk olarak iki yönden incelenmesi gerekir. Kiosklar sağlam ve hızlı donanıma sahip olmalıdır. Herhangi bir kullanım alanındaki kioskların tutarlı ve hızlı çalışıyor olması önemlidir. Kiosk cihazı ara sıra da olsa duraksamalarda bulunmamalıdır. Duraksamalar nedeniyle kullanıcıya geç cevap veren bir kiosk cihazı kullanıcıya kalitesiz, ucuz ve zaman kaybı izlenimi vermektedir. Kiosk özellikle bir markaya aitse kullanıcılar otomatik olarak o markanın tüm ürünlerine ön yargılı yaklaşmaya başlar. Bu da o marka için oldukça zor bir durumdur.

Kiosk cihazları için Donanımının sağlam olması ve hızlı olması ile birlikte sağlam ve kaliteli olması da önem taşımaktadır.

Kiosk cihazı sürekli çalışıp hizmet vermelidir. Bu durum kullanıcıların gözünde kioskları bir adım öne geçirmektedir. Bunun için kioskları almadan önce kioskun sağlamlığına ve dış görünüşüne dikkat edilmelidir. Kiosklar bulundukları ortamın dekorasyonuna uyum sağlamalı ve gerekirse dikkat çekici tasarıma sahip olmalıdır. Böylece hem kioska olan rağbet artar hem de bulunduğu ortama da artılar artar. Kiosk cihazları yeri geldiğinde bulunduğu yerin tamamlayıcısı rolünü üstlenmektedir. Kiosk cihazları rengi ve tasarımı ile bulundukları mekâna uyum sağlayarak görsellikleriyle kişileri, kendisini kullanmaya yöneltebilmektedir. Kiosk alırken diğer bir dikkat edilmesi gereken durum da kioskların kötü koşullar altında kullanımlara dayanıklı olması ve güvenilir olmasıdır. Kioskun kurulduğu yere göre değişim gösteren kullanım şartları nedeniyle kiosklar fiziksel olarak zorlamalara veya sistemlerinin çalışmasına yönelik birtakım hareketlere maruz kalabilmektedirler. Kurulacak yere ve hedef kitleye göre kullanıcılara sunulan kiosk cihazlarının her türlü fiziksel veya yazılımsal darbeye karşı dayanıklı olmalı ve güvenlik açısından da güvenliğin kırılması yönündeki hareketlere karşı dayanıklı olmalıdır.

Üretilirken bu gibi sorunlara karşı durabilecek türden özellikleri bulunan kiosk cihazları alınıp kurulmalıdır.

Kiosk cihazları alınırken dikkat edilmesi gereken başka bir unsur da cihazın maddi olarak ücretinin uygun olması ve fonksiyonlu olmasıdır. İyi araştırmalar yapılarak ekonomik ve fonksiyonlu yani her türlü ihtiyaca karşılık verebilen, birden çok seçeneği olan kiosk cihazları tercih edilmelidir. Bu sayede kiosklar hem alan firmalara hem de özellikle kullanıcılara kaliteli hizmet sunarlar.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir