Endüstriyel Fabrika Kioskları

fabrika ve üretim kioskları

Endüstriyel Fabrika Kioskları

Kiosk cihazları bilgisayar sistemlerinin özel şekillerde ergonomik kullanım ve muhafazalı hale getirilmiş hallerdir diyebiliriz. Dokunmatik ekranlı olmaları veya özel üretilen trakball Mouse a sahip çelik klavye gibi ekipmanlar ile hem pratik kullanım sağlıyorlar hem de sağlam ürünler olması sebebiyle çok uzun süre zor şartlara dayanabilmektedirler.

Kiosklar endüstriyel ortamlar veya fabrikalar da üretim takibi bilgilendirme veya raporlama hizmetlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Kiosklar nasıl bir yapıya sahip olmalıdır?

Üretim sahaları genel itibari ile tozlu yağlı ve pis alanlardır, Kioskların orada çalışabilmesi için bazı standartlara sahip özel üretimli endüstriyel yapıda IP 65 IP 55 gibi sahip olmaları elzemdir.

Birçok fabrika ortamı çok sıcak ortamlarda üretim yapmaktadır, burada hizmet verecek olan cihazlarda buna uygun olarak o sıcaklıkta uyun şekilde çalışabilecek ortamı oluşturacak iklimlendirmeye sahip soğutma ve ısıtma cihazlarına sahip olmalıdır.

Bu cihazlar ile birlikte yapılan Kiosk tasarımında hava sirkülasyonu gibi birçok etken de hesaplanmalı buna uygun üretilip montajları yapılmalıdır.

Ne kadar sıcaklık olmalıdır?

Bazı ortamlarda 50 derece 60 derece sıcaklıklar olmakta, bu tür ortamlarda endüstriyel bilgisayarlar, endüstriyel ekranlar ve özel üretilmiş sağlam ve dayanıklı dokunmatik panel teknolojisi olmalıdır. Kioskların enerjileri bulunduğu ortamın 220V luk kaynağını direk olarak cihaz üzerine almak yerine arada kesintisiz güç kaynağı (UPS) kullanmak cihazların selameti için önemlidir.

Cihazlar hassas yapıda olacağı için yüksek voltajlar ile çalışan makinelerin kaynağından beslenmeleri doğru değildir. Mümkünse enerji hatları ayrı olmalıdır. Ekranların boyutları ihtiyaca göre 10’’ ile 85’’ e kadar kullanılması mümkündür. İhtiyaca göre A4 Termal yazıcılar ile de çıktı ihtiyacı karşılanabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

  • Ahmet Burak Tüfekçi cevap

    Endüstriyel Fabrika Kioskları ile ilgili geniş bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu.

    Mayıs 1, 2018 , 2:23 pm
  • Aleyna cevap

    Çok yardımcı oldu teşekkür ederim

    Temmuz 6, 2019 , 8:54 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir