Dış Ortam Kioskları Ve Özellikleri

dış ortam kioskları

Dış Ortam Kioskları Ve Özellikleri

Genel olarak kiosklar hayatımızı kolaylaştıran, hızlandıran, kaliteli birer hizmet sunan en önemli buluşlardandır diyebiliriz. Sıra bekleme derdi olmadan işlemleri yapmak mümkün olup bunun dışında aktivite amaçlı ürünleri kiralamak için de kullanılan en çok tercih ettiğimiz kiosklardan olan dış ortam kioskları genellikle hayatımızı kolaylaştırmak adına ve topluma faydalı olmak amacı ile kurulan cihazlardır.

Dış ortam kiosklarına örnekler verecek olursak; en çok kullandığımız, sürekli olarak para çekme, fatura ödeme şeklindeki işlemler için tercih ettiğimiz atmler, aktivite ve ulaşım amaçlı olarak kullandığımız bisikletleri kiralamak için kullandığımız bisiklet kiralama kioskları, yine son dönemlerde popüler hale gelmiş olan kart içerisine yüklenerek satın alınan sular için kullandığımız kiosklar, metropol şehirlerde ulaşım araçlarını kullanabilmek için akbil veya kartlara bakiye yüklemek için kullandığımız kart dolum kioskları gibi dış ortam kiosklarına birçok örnek verilebilmektedir.

Dış ortam kioskları hayatımıza fayda sağlama gibi özelliklerinin dışında pek çok özelliğe daha sahiptirler. Öncelikle dış ortamda bulunan kiosklar yapısal anlamda dayanıklılık altında bazı donanım özelliklerine sahiptir. Dış ortam kioskları dış etkenlere karşı, darbelere, hava şartlarına karşı sağlam, dayanıklı olarak üretilmektedirler. Herhangi bir nedenden dolayı yerinden oynamaması için de bulunduğu yere sıkı biçimde montelenmiş cihazlardır.

Dış ortam kioskları genellikle sağ veya sol üst köşelerinde kamera taşımaktadırlar. Herhangi bir güvenlik ihmali durumunda kioskların kameraları bu tür sorunları çözmeye yardımcı olmaktadır. Donanımsal olarak bu özelliklerinin yanında kioskların iç yani yazılım özellikleri de farklılık göstermektedir.

Kiosklar halkın her kesiminden bireyler tarafından kullanıldığı için çok karmaşık olmamakla beraber adımlar üzerindeki işlemlere tıklanarak kişinin işlerini yapması oldukça kolay ve hızlıdır.

Dış ortam kioskları iç ortam kiosklarından farklı olarak yazılımsal anlamda çok büyük farklılıklar arz etmese de dış görünüş bakımından farklılık gösterebilmektedir. Dış ortam kioskları iç ortam kiosklarına göre daha az estetik görünümde olma, daha dayanıklı maddeden yapılmış olma gibi birçok açıdan farklılık gösterebilmektedir diyebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir