Dış Ortam Kioskları

dış ortam kioskları

Dış Ortam Kioskları

Kiosklar dış ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanarak üretilmelidirler. Outdoor yani dış ortamın şartlarına uygun olan kiosklarda olması gereken en önemli özellikler şunlar olmalı; Güneş ışığında çalışabilecek net olarak görülebilecek değerde yüksek NİT’e sahip olmalıdır.

İkinci olarak sıvı geçirgenliği denebilir. Sonrasında iklimlendirme olmalıdır. Hem sıcak havada cihazların çalışma sıcaklığı korumak için soğutma işlemi yapmalı, kışında yine aynı şekilde uygun çalışma sıcaklığı için özel endüstriyel ısıtıcı cihazlar ile kiosklar ısıtılmalı ve Kiosk içinde ve ekranda uygun ortam oluşturulmakladır.

Cihaz nasıl olmalıdır?

Bu özelliklerden sonra cihazın bulunduğu noktaya göre dayanıklılığı gelecektir. Vandalizm’e karşı cihazın dış materyalleri sağlam olmalıdır. Tüm Kiosk cihazlarında kullanılması gereken materyallerin endüstriyel yapıda olması elzem olmak ile birlikte iç ortam olan kiosklarda uygun maliyet sebebi ile daha düşük seviyede endüstriyel ürünler tercih edilebiliyor.

Dış ortam kiosklarda kesinlikte endüstriyel ürünler kullanılmalı ve IP standartları uygun cihazlar ile donatılarak üretilmeli, daha uyguna cihaz temin etmek adına kısa süre sonra çalışmaz duruma gelecek bir Kiosk cihazı satın alınmamalıdır.

Dış ortam cihazların hemen hepsi insan gücüne ihtiyaç duymadan hizmet vermektedir. Dolayısı ile sorunsuz 7/24 çalışabiliyor olması ve verilen ürün veya hizmetin kesintiye uğramaması çok elzemdir.

Kiosk cihazları kaç yıllık garantisi vardır?

Uzun sür everilecek hizmet için alınacak ve uygulanacak Kiosk cihazlarında 2 yıllık garanti süresi sonrasında ki sahada müdahale edebilecek servis ağı ve yetkin teknik eleman yapısı olan firmaların tercih edilmesi de çok önem arz etmektedir.

Bisiklet kiralama Kioskları ile tecrübe ettiğimiz bu cihazların özel bilgiler ve tecrübeler ile üretilmesi gerektiği düşüncemizi teyit etmemize sebep olmuştur. Dış ortam cihazlar için kabin boyaları normal cihazlara göre 3 kata işlem görmesi gerektiği gibi çok fazla incelikleri vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • İbrahim cevap

    Bisiklet kiralama kioskları çok güzel bir çalışma.

    Mayıs 1, 2018 , 5:32 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir