Büfe Kioskları

büfe kioskları

Büfe Kioskları

Büfe kioskları yaygın olarak çoğu yerde bulunan küçük çaplı ve hizmet amacı güden işletmelerdir. Küçük alana ve az sermaye ile kurulan belli başlı ürünler üzerine yoğunlaşılmış olan büfe kioskları halka hizmet amacıyla açılmış ve bazıları da Franchising tarzında olan yani sözleşmeye dayalı ve yatırımcılara kendi markasını kullandıran işletmelerden destek alınarak açılan küçük işletmelerdir.

Büfe açmak zor bir iş değil

Büfe açabilmek için çok fazla sermayeye ihtiyaç yoktur ve büfeyi işletmek de bir restaurant işletmek gibi zor ve çok deneyim isteyen bir iş değildir. Bu büfe kioskları geçici yerler olduğundan  büfe açmak büyük bir işletme açmaktan daha masrafsız ve kolaydır. büfe kiosk açabilmek için öncelikle satıcılar ile iletişime geçmek gerekir. Eğer aklınızda belli bir konsept var ise ona uygun satıcılara bakmakta fayda vardır. Yada onun yerine bilindik bir firmanın bayiliği de olunabilmektedir. Bayilik büfesi açmak isteyenler için bu firmalar özel bayilik paketleri de düzenlemektedir. Böylece hem güvenilir hem de uygun fiyatlı büfe kiosku satıcısına ulaşılmış olunur.

Büfe kioskun kurulacağı yer önemlidir

Büfe kiosklarında diğer bir ayrıntı da kurulacağı yerdir. Kiosk alanını bulunan kiosk satıcısı ile karşılıklı karar vererek belirlenmesi gerekmektedir.  Genelde yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler,otobüs durakları, meydanlar büfe kioskları için en uygun yerlerdendir. Bu yerlerin belediye sınırları içerisinde olması da başka bir koşuldur. Kiosk yeri belirlendikten sonra o yerin bulunduğu belediyeden gerekli izinlerin ve ruhsatların alınması gerekmektedir. O belediyeler ile iletişime geçerek izin ve ruhsat işlemleri de rahatlıkla alınabilmektedir. Kiosk büfe alınacak firma ile sözleşme imzalanır ve belli bir miktar ödenerek  istenilen alana ortalama 15 gün içerisinde büfe kiosk kurulumu sağlanmaktadır. Ödenen bedel de yaklaşık olarak büfe kioskunun  bedelinin yarısı kadar olmaktadır. Bu bedel satın alınan firmaya göre değişim gösterebilmektedir. Bazı firmalar kurdukları büfe kiosklarını işleten kişi ya da kişiler için firmaya özel yapılmış olan kıyafetler de temin edebilmektedir. Büfe kioskları kurulumu görüldüğü üzere maliyeti az ve basittir. Ve daima müşterisi olan işletmelerdir. Kurulduğu yer baz alındığında müşteri yoğunluğunun tercih edilme sebebi de müşteri sayısının fazla olmasını sağlamaktır. Büfe kioskları işleten kişi ve müşteriler tarafından da oldukça tercih edilen küçük kuruluşlar haline gelmiştir.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Dilan cevap

    Büfe Kioskları makalenizi okudum ve bir büfe açtım. Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık

    Kasım 13, 2017 , 8:56 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir