Bedensel Engelli Yardım Telefon Kiosku

Bedensel engelli telefon yardım kioskları

Bedensel Engelli Yardım Telefon Kiosku

Bedensel engelli olmak artık bir eksik olarak görülmemesi gerekmektedir. Bunun için bedensel engelli vatandaşlarımızı hayat karşı her zaman önde başlatacak,onların işlerini kolaylaştıracak ve onları mutlu edecek birçok yenilikler yapılmaktadır. Bunlardan biri de “bedensel engelli yardım telefon kiosku” dur. Bedensel engeli olan kişiler gittikleri yerlerde başlarına bir problem geldiğinde,yalnız kaldıklarında yardım isteyecek birilerini ararlar. bedensel engelli yardım telefon kiosku sayesinde kişi problemini gerekli kişilere iletebilir. Böylelikle gerekli yardım bedensel engelli kişiye anında ulaşabilir. Bedensel engelli yardım telefon kioskları ; otoparklarda , müze girişlerinde, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında taşıma-transfer gibi pek çok alanda hizmet verecek şekilde kurulmuştur.

 

Birçok marka bedensel engelli yardım telefon kioskları üretmektedir.

Hepsinin en çok dikkat ettiği nokta ise tekerlekli sandalye veya değnek kullanan bedensel engelli kişilerin telefon kioskuna ulaşırke zorluk çekmemesini kolaylaştırmaktır. Bu durumu dikkate alarak telefon kioskunun giriş kısmını bedensel engelli kişilerin rahat kullanabileceği şekilde hafif eğimli olarak tasarlamaktadırlar. Bu sayede bedensel engelli kişilerin hayatına kolaylık katmaktadırlar. Telefon kioskuna ulaşabilmek için bir diğer dikkat edilen unsur da konulduğu alandır. Bedensel engelli yardım telefon kioskları merdiven inip çıkmak zorunda kalınmayacak en rahat ulaşılacak alana konulmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan bedensel engelli kişi de hızlıca bu yardım telefon kioskuna ulaşarak kolayca yardım alabilmektedir. Bedensel engeli olan kişiler Telefonu kullanırken telefon otomatik olarak tanımlanan numarayı çevirir ve herhangi teknik özelliğe ihtiyaç duymadan bedensel engelli kişiyle bireysel olarak ilgilenecek, ona yardım edecek kişiye ulaştırır. Bazı telefon kioskları ekstra tuş klavyesi ile yardıma ihtiyacı olan kişinin istediği numarayı tuşlamasına yardımcı olmaktadır. Böylece yardıma ihtiyacı olan bir kişi ailesinden ya da arkadaşlarından birine çok kolayca ulaşım sağlamaktadır.

 

Dayanıklı ve ergonomik

Telefon kioskları engelli ve yardıma ihtiyacı olan kişilere kolaylık sağlarken aynı zamanda dayanıklı ve ergonomik olmaktadır. Yapıldığı madde sayesinde oldukça daynıklıdır, kolayca taşınabilmektedir. Ayrıca bu telefon kiosklarının bazıları gece kullanımı için aydınlatmaya sahip olmakla birlikte yağmur, güneş ışığı gibi doğal etkenlere karşı da üst kısımlarında kabin tarzında gölgelikleri de bulunmaktadır. Bedensel engelli yardım telefon kioksları bedensel engelli kişilerin zorluk yaşamaması aksine her konuda yardımcı olabilmek için oldukça kullanışlı olarak bu kişilere sunulmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Ahmet cevap

    Sizin sayenizde Bedensel Engelli Yardım Telefon Kiosku makalenizi okudum. Bana çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim.

    Kasım 13, 2017 , 8:48 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir